W ciągu ostatnich lat w szybkim tempie wzrosła międzynarodowa oglądalność tureckich seriali. Tureckie seriale telewizyjne o nazwie „Dizi” mają ogromną publiczność w Stanach Zjednoczonych, krajach bałkańskich, na Bliskim Wschodzie, w Chinach, Rosji, Korei, Ameryce Łacińskiej, Afryce Południowej i Azji. Tureckie seriale są także hitem w Polsce. 

Kilka tureckich seriali na Netflix, Amazon Prime i innych kanałach jest dostępnych z dubbingiem w wielu językach. Zagorzali fani uwielbiają oglądać je z  napisami, nie chcąc utracić niczego z oryginalności produkcji. Do najwyżej ocenianych produkcji ostatnich lat należy serial z gatunku love story, romans i turecka tragedia o tytule " Sefirin Kizi, córka ambasadora. 

Wielka miłość i wielka tragedia 

Pierwsza seria produkcji trwała od 16 grudnia 2019 do 2021. W rolach głównych możemy zobaczyć gwiazdy w tym Engin Akyurek, Neslihan Atagul, Uraz Kaygılaroğlu , Tulin Yazkan i Beren Gencalp. Engin Akyürek jest gwiazdą dużego formatu i znany jest z głównej roli w serialu "Sanjar”. 

Fabuła "Sefirin Kizi" toczy się wokół dwójki głównych bohaterów Nare i Sancar”. Nare jest córką ambasadora, a Sancar synem rolnika. Oboje kochają się od dzieciństwa i marzą o małżeństwie. Kochankowie realizują swoje marzenia i dochodzi do ślubu. Niestety w noc poślubną Sancar dowiaduje się od ukochanej, że jest ona ofiarą molestowania i gwałtu. Pod naciskiem Sancara kobieta zwierza się, że była nękana i gwałcona przez jednego z domowników. Po wyjawieniu prawdy i pod presją przeżyć oraz emocji, Nare postanawia porzucić swoje życie i znika. 

Powrót i walka 

Społeczność powoli godzi się ze zniknięciem kobiety, a część osób uważa nawet, że Nare nie żyje. Po 8 latach od zdarzenia Sancar postanawia zmienić swoje życie i pójść naprzód. W tym czasie pojawia się jego dawana ukochana w towarzystwie 8-letniej córki. Historia jest pełna emocji i zwrotów akcji, dzięki czemu serial można zaliczyć do jednego z lepszych, tureckich suspensów, które warto obejrzeć, jak najszybciej.