Porady dotyczące zdrowia i urody, które wykorzystasz do końca życia

Nikt nie lubi się starzeć. Dobrą wiadomością jest to, że na każdym etapie możliwe jest zapobieganie szkodom zdrowotnym i urodzie związanym ze stylem życia poprzez edukację i wprowadzanie łatwych zmian w rutynie. Już niedługo poznasz niejeden tani i prosty trik, który może naprawdę zmienić wygląd podczas starzenia się skóry.

Oszczędzaj swoją skórę

Nigdy nie jest za późno na przyjęcie zdrowych nawyków związanych z pięknem, ale wcześniejszy skok jest lepszy, aby złagodzić największego rabusia odporności skóry: słońce. Samo stosowanie ochrony przeciwsłonecznej jest ważnym środkiem zapobiegawczym. Nawet ci, którzy spóźniają się z ochroną przed słońcem, mogą odwrócić uszkodzenie skóry, stosując silne środki miejscowe, takie jak retinol, lub udać się do dermatologa.

Ćwicz

Eksperci powiedzą ci: nie śpij na twarzy! Spanie na brzuchu przyspieszy widoczne starzenie się. Tkanka łączna i kolagen na twojej twarzy nie powrócą tak jak w młodości. Ćwiczenia są antidotum na siły grawitacyjne. Mięśnie pod skórą są napięte — nawet na twarzy — gdy używasz wolnych ciężarów i łączysz je ze zdrową aktywnością aerobową, taką jak spacery, treningi eliptyczne, lekcje tańca lub bieganie. Ćwiczenie mięśni rdzenia i większych mięśni dolnej części ciała za pomocą ukierunkowanych ćwiczeń podłogowych sprawą, że będziesz wyglądać młodziej.

Pielęgnuj skórę

Twoja skóra jest twoim największym narządem. Sporadyczne stosowanie ochrony przeciwsłonecznej i innej pielęgnacji skóry nie wystarczy. Złuszczanie jest niezbędne co najmniej co drugi wieczór. Miejscowe retinoidy i produkty z kwasem glikolowym również pomagają stopić martwe komórki skóry i rozjaśnić cerę. Zdrowie na co dzień zachęca ludzi do poznania ich rodzajów skóry, aby opracowali najlepszy plan pielęgnacji skóry. Osoby ze skłonnością do trądziku powinny łączyć fizyczne peelingi z miejscowymi zabiegami. Skóra normalna i sucha powinny inwestować w dobre serum nawilżające, wysokiej jakości krem pod oczy i codzienny krem nawilżający, olejek do twarzy lub balsam do stosowania w nocy. Zachowaj prostotę i spójność. A jeśli nosisz makijaż, nie śpij w nim.

Zdrowo się odżywiaj

Po prostu jedz dobrze, aby czuć się i dobrze wyglądać. Dieta i nawodnienie mają kluczowe znaczenie dla zachowania zdrowego wyglądu zewnętrznego. Wewnętrznie, kiedy twoje narządy są szczęśliwe, zdrowe i współpracują ze sobą, dobre zdrowie promieniuje na zewnątrz od oczu, skóry i włosów. Uważaj, co jesz. Ograniczaj cukry i napoje zawierające kofeinę.

Dbaj o zęby

Dbanie o zęby i dziąsła może zapobiegać zapaleniu dziąseł i zapaleniu przyzębia, chorobom dziąseł, które z pewnością zabijają dobry wygląd. Utrzymanie zębów i dziąseł w czystości może nawet pomóc w walce z cukrzycą i chorobami serca. Zapominanie o nici dentystycznej jest powszechne i wielu ekspertów uważa, że ludzie powinni używać nici dentystycznej po każdym posiłku. Poręczne typy nici dentystycznej ułatwiają nitkowanie w ruchu.

Wysypiaj się

Sen jest magiczną kulą nie tylko dla ogólnego wyglądu, ale także dla zdrowia i funkcji mózgu. Ostrość umysłu wzrasta po dobrze przespanej nocy. Dobry sen pomaga kontrolować wagę, zapobiegać depresji i zmniejszać stany zapalne. Zdrowa dieta ograniczająca alkohol i kontrolująca spożycie kofeiny oraz regularne ćwiczenia mogą pomóc ci lepiej spać. Śpij dobrze i zwiększ szanse na dłuższe życie.

Uprawiaj seks

Prolaktyna, oksytocyna i beta endorfiny są uwalniane podczas seksu i mogą łagodzić ból. Mężczyźni potrzebują seksu, aby odeprzeć raka prostaty, podczas gdy kobiety potrzebują seksu, aby utrzymać poziom hormonów pod kontrolą i walczyć z nietrzymaniem moczu. Zdrowie serca, ulga w stresie i silniejsze ogólne samopoczucie fizyczne i psychiczne sprawiają, że seks jest czymś, czego nigdy się nie lekceważysz. Zrób to dla zdrowia.

Pomedytuj

Medytacja to praktyka uwagi, która może znacznie wpłynąć na wygląd i ogólny stan zdrowia. Nie potrzebujesz do tego siłowni ani stroju. Codzienna praktyka prostej medytacji zwalcza stres i hormony, takie jak kortyzol. W stanie medytacji zwiększa się przepływ tlenu, a poczucie spokoju pomoże w depresji, lęku i ogólnie sprawi, że poczujesz się bardziej wypoczęty i będziesz w stanie poradzić sobie z tym, co czeka dzień.

Śmiej się i bądź miły

Pozytywne myślenie jest frazą uniwersalną, ale w rzeczywistości uważanie na swój język i zewnętrzne emocje może mieć niesamowity efekt wewnętrzny. Poszerz swoje spojrzenie, pielęgnuj empatię, zwalczaj negatywne myśli. Daj trochę więcej, udziel prawdziwego komplementu, pamiętaj o swoich manierach, zgłaszaj się na ochotnika, wybacz, pomijaj małostkowość, a będziesz zaskoczony zmianą w twoim życiu i poglądach. Jako bonus, ludzie prawdopodobnie będą cię przyciągać, zainspirowani twoimi zewnętrznymi działaniami i zachowaniem. Podobnie jak negatywność, pozytywność jest zaraźliwa.

Zrób porządek w garderobie

Zapomnij o szalonych trendach mody. Mniej znaczy więcej dzięki makijażowi, wymyślnym fryzurom, biżuterii, odzieży, kolorom i wstrząsającym wzorom. Skorzystaj ze wskazówek od ludzi, którzy wyglądają na dobrze skomponowanych i stwórz własną garderobę, która jest minimalistyczna i elegancka. Nic nie przebije idealnie skrojonej koszulki z dobrze dopasowanymi dżinsami ani świetnej kurtki przewieszonej przez odpowiednio obszytą sukienkę, pochlebną spódnicę lub genialnie skrojone spodnie. Dowiedz się, co Ci odpowiada, odrzuć i podaruj ubrania, które już ci nie służą, i używaj i noś tylko te rzeczy, w których wyglądasz świetnie.