Zadbaj o swoje samopoczucie

Wiele osób utożsamia uczęszczanie na siłownię z pragnieniem zrzucenia zbędnych kilogramów. Jest to jednak niepełny obraz, ponieważ wiele osób chętnie korzysta z licznych zajęć fitness, by poczuć się lepiej i regularnie dbać o swoje zdrowie i sprawność fizyczną.

W najbliższym klubie

Zajęcia fitness z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Dzięki temu osoby zainteresowane umiarkowaną, ale regularną aktywnością fizyczną maja naprawdę spory wybór, jeśli chodzi o wybranie ulubionej dyscypliny. Możemy zdecydować się na treningi taneczne, na których rozruszamy swoje ciało i nauczymy się wielu podstawowych kroków. Możemy również poszukać propozycji treningów, na których wzmocnimy swój grzbiet lub spalimy tkankę tłuszczową i wyrzeźbimy brzuch. Wszystko zależy od naszych preferencji oraz oczekiwań. Warto, by osoby prowadzące siedzący tryb życia i pracujące w biurze zarezerwowały przynajmniej jedno popołudnie w tygodniu na zajęcia, na których rozciągną mięśnie i wzmocnią cały korpus. Dzięki temu unikną problemów z kręgosłupem i bolącym karkiem.

Dla wymagających

Jeżeli jesteśmy nastawieni na konkretny rodzaj zajęć i pragniemy rozwijać się w tym kierunku, powinniśmy poszukać klubu, którego oferta spełnia nasze oczekiwania. Dzięki temu będziemy usatysfakcjonowani i z każdym kolejnym razem chętnie będziemy się wybierać na swoją siłownię. Wiele osób łączy trening siłowy na maszynach wraz z zajęciami grupowymi. Dzięki temu kompletnie dbają o całe swoje ciało regularnie przyspieszając metabolizm, spalając tkankę tłuszczową oraz skupiając się na budowie tkanki mięśniowej. Warto zainteresować się, jakie karnety możemy wykupić na naszej siłowni. Często proponują one wejścia mieszane, które obejmują określoną ilość wizyt na siłowni i określoną ilość uczestnictwa w zajęciach grupowych.

W domu

Mimo licznego rozwoju wszelkich klubów fitness oraz siłowni coraz więcej osób powraca do ćwiczeń w domu. Wykorzystując ciężar własnego ciała i dodając nieliczne sprzęty – hantle, gumy oporowe, kettle lub obciążenia na kostki i nadgarstki – mogą zupełnie za darmo ćwiczyć i skupiać się na treningach wtedy, kiedy mają na to czas. To udogodnienie dla osób pracujących od godzin porannych, gdy przyzwyczają się do szybkich, wczesnych treningów pobudzających organizm i dodających endorfin na resztę dnia. Tak naprawdę to my sami ustalamy, kiedy rozkładamy matę i zaczynamy ćwiczyć. Nie jesteśmy uzależnieni od godzin otwarcia siłowni, rozpoczęcia zajęć fitness lub cennika, który nie zawsze pozwala nam na wykupienie nowego karnetu.

Darmowe treningi

By zacząć ćwiczyć nie musimy wydawać wielu pieniędzy. Jeśli chcemy, nie musimy w ogóle nic płacić. Wystarczy, że znajdziemy interesujący nas kanał z treningami, wybierzemy taki zestaw ćwiczeń, który nas zaciekawi, przebierzemy się w ubrania sportowe i rozpoczniemy. Ważne, by nie zniechęcać się po pierwszych niepowodzeniach. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną lub powracają do niej po długiej przerwie już po kilku minutach poczują zmęczenie. Jest to jednak przejściowe i nawet jeśli pierwszego dnia po zaledwie pięciu minutach zaczną nas palić mięśnie, to już po tygodniu będziemy w stanie ćwiczyć przez dziesięć minut. Dla ciała, które wcześniej w ogóle nie ćwiczyło nawet tak krótki wysiłek jest zbawienny i sprawia, że nasze ciało zaczyna się zmieniać.

Wyjątkowa przygoda

Osoby, które zaczynają regularnie ćwiczyć z czasem przyznają, że nie wyobrażają już sobie życia bez treningów. Poczucie lekkości, świeżości i siły sprawia, że przyzwyczajamy się do takiej przyjemności i nie chcemy z niej rezygnować. Świadomość, że jesteśmy silni i zdrowi napędza nas do działania i wzmaga poczucie jedności z innymi klientami naszej siłowni, klubu lub osób, które trenują z tym samym kanałem, co my. Wymieniamy się swoimi poglądami, motywujemy do regularnych treningów, dodajemy otuchy, gdy jesteśmy zawiedzeni swoimi postępami i spotykamy się, bo po prostu zaczynamy się przyjaźnić. Tak samo, jak niezdrowe przekąski i tłuste potrawy uzależniają, tak i świadome treningi oraz regularna aktywność fizyczna również. To, czemu pozwolimy sobą zawładnąć zależy tylko od nas.

Pomoc w odchudzaniu

Fitness często jednoczy osoby, które zamierzają schudnąć. Wielu ludzi właśnie w taki sposób rozpoczyna swoją przygodę z regularnymi treningami. Aktywność fizyczna przyspiesza proces odchudzania i sprawia, że nasze ciało staje się nie tylko szczuplejsze, ale i mocniejsze oraz bardziej sprawne. Zanim jednak zaczniemy ćwiczyć intensywnie, powinniśmy stopniowo przyzwyczajać swój organizm do wysiłku. Nieprzygotowane mięśnie mogą odmówić posłuszeństwa, jeśli zaczniemy robić wymagające interwały po kilku latach przerwy od jakiejkolwiek aktywności. Ponadto warto uświadomić sobie, że tak, jak trening jest potrzebny do odchudzania, tak i regeneracja naszego organizmu jest niezbędna. Niewysypianie się lub katowanie codziennymi treningami fitness sprawi, że nasze mięśnie będą przemęczone i nie dość, że nie schudniemy, to możemy sobie zrobić krzywdę i spowodować kontuzje, które unieruchomią nas na długie tygodnie.